آلمان

GERMANY

هم‌ اکنون‌ ‌60‌ درصد از صادرات‌ خودرو آلمان‌ به‌ کشورهای‌ اروپایی‌ و ‌20‌درصد به‌ آمریکا انجام‌ می‌ شود اما  با توجه به استقبال‌ شهروندان‌ اروپایی‌ از خودروهای‌ آسیایی‌،  این‌ کشور در پی‌ گشودن‌ بازارهای‌ جدید در چین‌ ، هند و روسیه‌ است‌.
در مورد اهمیت صنعت خودرو سازی در آلمان می توان اینگونه اذعان داشت که از هر هفت‌ شغل‌ در کشور آلمان یک‌ شغل‌ مرتبط با صنایع خودرو است‌ و به دلیل همین  اهمیت‌ صنایع خودرو سازی‌ دراقتصاد  این‌ کشور  است که آلمان‌ تولیدات‌ و صادرات‌ خودرو رقبای‌ خود را از جمله‌ ژاپن‌ و چین‌ با دقت‌ زیر نظر دارد.
در مقایسه با تاثیر کاهش رشد و رکود در بخش نساجی ، فولاد و کشتی سازی ، افت و خیزها و نوسانات  صنعت خودرو سازی در آلمان اساسی ترین نقش را در اقتصاد این کشور بازی می کند.
هم اکنون 12 درصد از  استخدام در صنایع مربوط به  بخش خودرو  می باشد و بیش از 20 درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت مربوط به بخش خودرو است .                                                                        
اما با وجود آمار رضایت بخش از فروش خودروهای آلمانی در بازار خارج از این کشور ، میزان فروش اتومبیل های ساخت این کشور در سال دو هزار و هفت با نه درصد کاهش روبرو شد.
می توان گفت افزایش بهای سوخت، افزایش مالیات از 16 درصد به  19 درصد و تصویب طرح های بی پایان در زمینه کنترل مواد آلاینده محیط زیست  و همچنینافزایش‌ ‌700‌یورویی‌ قیمت‌ متوسط هر  خودرو ،موجب شد علاقه آلمانی‌ها به خرید خودروهای جدید کاهش یابد که این امر کاهش ناگهانی فروش خودروهای آلمانی در بازار داخلی این کشور را به دنبال داشت.
این وضعیت به قدری برای وضعیت صنایع خودروسازی اروپا نا مناسب است که کارشناسان سال 2007 را دورانی بحرانی و نا امید کننده برای صنعت خودروسازی اروپا خواندند و ابراز نگرانی کردند که محتمل است چین‌ که‌ هم‌ اکنون‌ با تولید پنج‌ میلیون‌ و هفتصد هزار دستگاه‌ خودرو در رتبه‌ چهارم‌ از نظر تولید قرار دارد در سال‌ ‌2008‌ میلادی‌ آلمان‌ را پشت‌ سر بگذارد و در رتبه‌ سوم‌  تولید و صادرات خودرو قرار بگیرد.