دیار خودرو

Diar Khodro

در سال 1379 با سرمایه گذاری بخش خصوصی برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو تأسیس گردید. این شرکت با نصب و راه اندازی 6 دستگاه پرس سنگین در انواع هیدرولیک و ضربه ای با ظرفیت های 500 تا 2000 تن در دی ماه سال 82، موفق به اخذ پروانه بهره برداری قطعات پرسی بدنه گردید.
این شرکت در راستای طرحهای توسعه ای خود و با تشخیص خالی بودن ظرفیت بازار خودروهای وانت و سواری کار در کشور و منطقه، اقدام به مطالعه و بررسی امکان همکاری با چند شرکت بزرگ خودروسازی جهان برای تولید این محصولات در ایران نمود. نتیجه مطالعات و مذاکرات با شرکتهای کاندیدا، در نهایت، به انتخاب و عقد قرارداد با شرکت GREAT WALL Motor چین منجر شد. شرکت GWM بزرگترین تولید کننده خودروهای وانت در چین می باشد.
در پی توافق به عمل آمده با شرکت GWM شرکت سازه های خودرو دیار در سال 83 با اخذ پروانه تأسیس جهت تولید 50000 دستگاه وانت تک و دو کابین و خودروی سواری کار (SUV)عملیات احداث کارخانه را با حدود 50.000 متر مربع سالن تولید در زمینی به مساحت 140.000 متر مربع در استان اصفهان، شهرستان گلپایگان آغاز نموده است که در حال حاضر با اخذ پروانه بهره برداری و مجوزهای لازم از وزارت صنایع و معادن، اداره استاندارد، محیط زیست و هم چینین ستاد تبصره 13، در فاز اول با راه اندازی خطوط رنگ نهایی، مونتاژ و تست خودرو و با استفاده از قطعات C.K.D و تأمین قسمتی از آنها از منابع داخلی نسبت به تولید و عرضه وانت تک کابین Deer به عنوان اولین محصول خود اقدام نموده است.
 
یک شرکت تولید کننده خودرو ایرانی می‌باشد. این شرکت در سال 1379با سرمایه گذاری 25شرکت قطعه ساز برای تولید قطعات پرسی بدنه خودرو تأسیس شده است.
کارخانه دیارخودرو در شهرستان گلپایگان از استان اصفهان و در فاصله 380 کیلومتری جنوب غربی تهران واقع است. این کارخانه بزرگترین واحد صنعتی و تولید خودرو در شهرستان بوده و اولین خودروسازی در مقیاس انبوه در استان اصفهان می باشد. کارخانه در زمینی به مساحت 14 هکتار همراه با آخرین تکنولوژی خط تولید مکانیزه احداث شده است. علاوه بر سالن ها و ساختمان های احداث شده ، کارخانه دیار بیش از 3300 متر مربع سالن در زمینی بالغ بر 20000 متر مربع در مناطق مختلف صنعتی شهرستان گلپایگان با عناوین صنایع تولید خودرو و انبار های قطعات خودرو در تملک خود دارد.