نگاهی به خودرو شورولت سیلورادو 2020 : بازگشت پیشرانه دیزلی

1398/4/16
Content Article Detail

وقتی که شورولت در سال گذشته تصمیم گرفت نسل بعدی پیکاپ سیلورادو 1500 را معرفی کند پیشرانه دیزلی را برای این خودرو درنظر گرفته بود . 

پس از چند ماه تاخیر، سرانجام پیشرانه 3.0 لیتری دورامکس در کانادا برای سال 2020 معرفی شد. شورولت برای اینکه خودرویی در خور بازار و رقبایی مثل دوج رام و فورد اف 150 معرفی کند پیشرانه دیزلی را به نمایش گذاشت. وقتی بحث رغابت در بخش پیکاپ ها میشود کمپانی باید بهترین تکنولوژی های خود را استفاده کند. 
این خودرو دیزلی قدرت خودش را از یک پیشرانه 6 سیلندر 277 اسب بخاری دریافت میکند و مهمترین بخش پیشرانه تولید گشتاور 460 پوند بر فوت مربع است که در دور موتور پایین به آن میرسد. این موضوع برای کسانی مناسب است میخواهند وزن بیشتری را در قسمت بار خودرو قرار دهند ولی خرج بیشتر نکنند و پیکاپی با پیشرانه 8 سیلندر نخرند. این پیکاپ 6 سیلندر بدون کمترین مشکلی میتواند 9300 پوند (4200 کیلوگرم) را حمل کند و هنگامی که از هر نوع بار آزاد می شود، گشتاور زیاد موتور دیزل باعث شتاب چشمگیر می شود. بدین ترتیب این بیش از انتظار یک پیکاپ 6 سیلندر دیزلی است.شورولت برای رسیدن به این سطح از تکنولوژی تلاش بسیاری انجام داده است. به عنوان مثلا سیستم اطلاعاتی خودرو از طریق اپلیکیشن مخصوص امنیت خودرو را سنجیده و بقیه بخش های فنی را نسبت به لحظه برای تغییر دادند راهنمایی میکند. 15 دوربین دور تا دور خودرو قرار دارد تا هیچ نقطه کوری برای رانندگی در هر جهت وجود نداشته باشد. سنجش های نهایی در مورد مصرف سوخت هنوز محاسبه نشده است، اما نسبت به فورد اف 150 مصرف سوخت کمتری دارد به طوریکه مصرف شهری آن در هر 100 کیلومتر 10.8 لیتر و در اتوبان 8.0 لیتر مصرف میکند. صرف نظر کردند از پیشرانه این خودرو، کماکان باقی قسمت ها همانند سیستم تعلیق مثل ورژن های قبلی میباشد. در این خودرو مدل سیگنچر نیز موجود است که با کمی هزینه بیشتر میتوان آن را سفارش داد. به لطف پیشرانه دورامکس دیزلی شورولت سیلورادو در عین رانندگی نرم و روان ، صدای خروجی بسیار دلنشینی ایجاد میکند و گشتاور 460 پوند را در دور موتور 1500 به راحتی ایجاد میکند. همانند همه مدل های سیلورادو طراحی این مدل نیز نسبتا محافظه کارانه است. البته تغییر ایجاد شده در جلو پنجره حالت تهاجمی به آن داده است. البته حالت کلی بخش جلویی خودرو کاملا مشابه نسل قبلی است. بیشترین تغییرات طراحی معطوف به داخل کابین است که همه چیز بزرگ تر شده است و زمینه تیره رنگ به خود گرفته است. صفحه نمایش داخل کابین همانند دوج رام یک صفحه نمایش 12 اینچی است و این بدین معنا است که شورولت هنوز به جمع خودرو سازان با صفحه نمایش بزرگ نپیوسته. در انتهای بررسی، شما باید تا سال 2020 صبر کنید تا 7 تریم  این مدل که شامل (Work Truck, Custom Trail Boss, LT Trail Boss) بدون موتور دورامکس،  LT, RST, LTZ وHigh Country با تفاوت قیمتی متفاوت هست. شورولت همچینین مدل های 4x2 و4x4 را تایید کرده است. پیش بینی شده است که این پیکاپ از قیمت 47000 دلار شروع میشودمنبع مقاله : iranecar.com

دیدگاه جدید