10 خودرو لوکس برتر نیمسال اول در آمریکای شمالی

1398/5/3
Content Article Detail

10 خودرو برتر لوکس نیم سال اول سال 2019 در آمریکای شمالی

در این لیست به  10 خودرو برتر از برند های لوکس خودرو سازی در 6 ماهه اول سال 2019 پرداخته شده است. این لیست به ترتیب زیرمیباشد.

10- لکسوس NX
خودرو لکسوس سری RX یکی از خودرو های محبوب در آمریکای شمالی میباشد و این خودرو از 20 سال گذشته یکی از برندهای خودرو سازی ایی بوده است که از فروش بالایی برخوردار بوده است. در حال حاضر فروش مدل NX نسبت به سال 2018 از کاهش 8 درصدی برخوردار بوده است اما با این حال توانسته است که در لیست 10 خودرو لوکس برتر نیمه اول سال 2019 قرار بگیرد. 
مجموع فروش:3,520 دستگاه9- مرسدس بنز کلاس C
هیچ کدام از تریم های کوپه، سدان، واگن و کانورتیبیل کلاس C  مرسدس بنز در نیمه ابتدایی سال 2019 فروش چشمگیری نداشته است. با این حال، با توجه به کاهش 32 درصدی قیمت این سری از خودرو توانست در این لیست بماند.
مجموع فروش: 3,624 دستگاه8- لکسوس RX
پرفروش ترین خودرو لکسوس مدل RX است که کماکان با فروش خود درحال درخشش است. اما با این حال فروش این مدل از خودرو نسبت به سال گذشته 8.5 درصد کاهش داشته است. مدل پیشرفته تر این خودرو در سال 2020 وارد بازار میشود. 
مجموع فروش: 3,982 دستگاه7- بی‌ام‌و سری 3 و 4
این دو مدل خودرو به این علت در یک رده قرار گرفته اند که تعداد خودرو های این لیست بیشتر باشد مثل مرسدس بنز که تمامی مدل های سری C را در یک ردیف قرار گرفت. سری 3 کماکان در حال فروش است اما با توجه به این که بزودی مدل جدید این خودرو وارد بازار میشود یک مقدار افت فروش داشته است که نسبت به سال گذشته 15 درصد کاهش داشته است. اما سری 4 نسبت به سال گذشته افت 31 درصدی داشته است.
مجموع فروش: 4,136 دستگاه6- آکورا RDX
آکورا با مدل جدید RDX توانست فروش خود را تقویت کند، خودرویی اسپرت و مطلوب نسبت به مدل قبلی. با این حال نسبت به سال گذشته حدود 1.5 درصد کاهش فروش داشته است. اما این خودرو همچنان جز خودرو های محبوب بین مردم میباشد. 
مجموع فروش: 4,156 دستگاه5- بی‌ام مدل ایکس 3 و ایکس 4
همانطور که مرسدس بنز فروش دو مدل از خودرو های شاسی بلند خود را تحت یک رده به فروش رسانده است بنابرین این دو مدل از بی‌ام‌و هم که مثل سیبی که به دو قسمت تقسیم شده اند در یک ردیف محبوبیت قرار میگیرد. مدل ایکس 3 نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است اما مدل ایکس 4 افزایش فروش 52 درصدی نسبت به سال 2018 داشته است. با این حال، این دو مدل کماکان پشت سر رقیب مستقیم خودشون هستند.
مجموع فروش: 4,267 دستگاه4- آئودی A4 و A5
همانطور که پیشتر برخی از مدل های خودرو در یک ردیف قرار گرفتن برای این مدل نیز دو سری نزدیک به هم در یک ردیف قرار گرفته اند. این دو مدل که به ترتیب A4 با تریم های سدان و آل رود و مدل A5 با تریم های کوپه، کانورتیبل و اسپرتبک مورد بحث در این لیست میباشند. این خودرو در مدل A4 نسبت به همین بازه زمانی در سال 2018 کاهش 32 درصدی و مدل A5 نیز 10 درصد کاهش فروش داشته است. 
مجموع فروش: 4,345 دستگاه3- بیوک انکور
برخی افراد بیوک را برند لوکس نمیدانند، اما از زمانی که موقعیت این برند بین کمپانی شورولت و کادیلاک قرار گرفت این برند، یک برند لوکس محسوب شد. این مدل از بیوک به طور اختصاصی برای آمریکای شمالی تولید شده است اما در کره جنوبی تولید میشود. فروش این خودرو نسبت به سال گذشته کاهش 5.5 درصدی داشته است. اما مدل کوچکتر این برند که خودرویی کراس اوور است همچنان به فروش بالای خود ادامه میدهد.
مجموع فروش: 4,830 دستگاه2- مرسدس بنز GLC
این مدل از مرسدس بنز در حال حاضر در تریم های شاسی بلند و کوپه موجود است. مدل GLC برای مرسدس بنز مدلی پرسود تا به این لحظه بوده است. این خودرو مدل سال 2020 خود را با مجموعه ایی از پیشرفت ها وارد بازار میکند. این خودرو نسبت به سال گذشته 16 درصد افزایش فروش داشته است. با این حساب این خودرو میتواند جای رقیب آلمانی خود را د صدر جدول بزودی بگیرد. 
مجموع فروش: 5,371 دستگاه1- آئودی Q5
مدل آئودی Q5 همچنان در صدر این لیست قرار دارد. این خودرو با گزینه قیمت گذاری تهاجمی و اصالت برند توانسته به موفقیت برسد. از طرف دیگر با کاهش فروش 8 درصدی نسبت به سال گذشته جایگاهش توسط مرسدس بنز مورد تهدید قرار گرفته است. 
مجموع فروش: 5,782 دستگاه

منبع مقاله : iranecar.com

دیدگاه جدید